Start Aktualności Święto Patrona

Różności

Christmas_snow

/ ** * @ Copyright Copyright (C) 2010 - http://www.iniciodirecto.com * @ Licencia GNU / GPL http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html ** /
Święto Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2012 08:45

W tym roku Święto Patrona obchodzone było  w sposób szczególny. Obchodziliśmy 10. rocznicę nadania nasze szkole imienia ks. Antoniego Kołodzieja.

Była to okazja do przypomnienia sylwetki, historii życia oraz zasług naszego Patrona.

Pierwszym etapem przygotowań do Święta Patrona były dwa konkursy o Księdzu Kołodzieju - literacki i plastyczny. Konkursy te przyniosły bogaty plon, zaprezentowany w postaci wystawy prac plastycznych oraz tomiku z wierszami i krótkimi formami literackimi.

 

Obchody święta trwały dwa dni i odbyły się w dwu miejscach.

Pierwszego dnia uroczystości odbyły się w naszej szkole. Uświetnione zostały one przez zaproszonych Gości: rodzinę ks. Kołodzieja, jego współpracowników oraz władze samorządowe Gminy Domaradz, zarówno obecne, jak i z poprzednich kadencji, kiedy to Ksiądz Kołodziej pracował w naszej parafii oraz kiedy szkole naszej nadano imię ks. A. Kołodzieja.

Zaproszeni Goście oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno - muzyczny poświęcony naszemu Patronowi. Głos zabrali również zaproszeni Gości. Między innymi od rodziny ks. Kołodzieja nasza szkoła otrzymała pamiątkowy puchar, który ks. Kołodziej dostał podczas jego pracy w Domaradzu od dziewczęcej Służby Liturgicznej. Będzie to dla nas cenna pamiątka po naszym Patronie.

Drugiego dnia, w sobotę 12 maja, udaliśmy się trzema autobusami do Ustrzyk Dolnych - ostatniej parafii ks. Kołodzieja i miejsca jego wiecznego spoczynku.

Pierwszym punktem była Msza Święta w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszę odprawił obecny proboszcz naszej parafii - ks. Wiesław Przepadło, następca na tym stanowisku ks. Kołodzieja.

Następnie udaliśmy się na grób Księdza Kołodzieja na miejscowym cmentarzu. Tam pomodliliśmy się pod kierunkiem naszego proboszcza o spokój duszy naszego Patrona.

Ks. Kołodziej był wielkim miłośnikiem Bieszczadów, więc i my w dalszym ciągu wycieczki udaliśmy się zwiedzić niektóre zakątki tych gór.

Pierwszym punktem było odwiedzenie kościoła w Jasieniu pw. Matki boskiej Bieszczadzkiej, gdzie po krótkiej prywatnej modlitwie i wysłuchaniu opowieści naszego proboszcza o historii kościoła i obrazu w Jasieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejne punkty programu były już całkowicie rozrywkowe. Najpierw przespacerowaliśmy się po zaporze w Myczkowcach, a lody, które tam można było zjeść smakowały wybornie (głównie ze względu na wysoką temperaturę).

Ciekawym miejscem w Myczkowcach jest ośrodek prowadzony przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Jest to ośrodek łączący duszpasterstwo, ekumenizm, ekologię, historię. krajoznawstwo i sport. Obejrzeliśmy tam mini zoo

oraz upiekliśmy w specjalnie wybudowanych paleniskach przywiezione z Domaradza kiełbaski. Wszystkim bardzo smakowało. Ponieważ zbliżało się załamanie pogody, nie zostało wiele czasu na rozrywki sportowe.

Do Domaradza jechaliśmy już w strugach deszczu, a temperatura bardzo spadła. Nam to już jednak nie przeszkadzało - prawie cała wycieczka odbyła się przy idealnej pogodzie..

Na pewno tegoroczne uroczystości zostaną wszystkm na  długo w pamięci.

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2012 07:14
 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Ważne Adresy

Polecane adresy
Europejski Fundusz Społeczny
Stowarzyszenie CRAS Nasz partner

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Yesterday78
Week34
Miesiąc995
Wszystkie88187

Powered by Kubik-Rubik.de

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information