Start Świetlica-Moje Miejsce Świetlica-Moje Miejsce

Różności

Christmas_snow

/ ** * @ Copyright Copyright (C) 2010 - http://www.iniciodirecto.com * @ Licencia GNU / GPL http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html ** /
Świetlica-Moje Miejsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 listopada 2013 19:26

 

logo

W naszej szkole od października 2013 roku działa świetlica w ramach programu ?Świetlica ? Moje miejsce?. Jest to program partnerski Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży adresowany do dzieci w wieku 8-13 lat. Głównym celem programu jest zapewnienie dzieciom ze szkół podstawowych miejsc, w których między zajęciami szkolnymi, a pobytem w domu mogłyby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rozwijać się intelektualnie.

Grantobiorcą jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, które wraz ze Szkołą Podstawową im. Księdza Prałata A. Kołodzieja zaadaptowało nieużywane od kilku lat pomieszczenie na poddaszu. Aranżacji wnętrza świetlicy dokonano na podstawie wskazówek projektanta wnętrz, z którym konsultacje były prowadzone podczas szkolenia zorganizowanego przez Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Jej celem było zapewnienie dzieciom optymalnych warunków i wygód w pomieszczeniu oraz przystosowanie do prowadzonych zajęć i potrzeb dzieci.

W świetlicy prowadzone są różne rodzaje zajęć:
Zgodnie z priorytetami zaproponowanymi przez grantodawcę najwięcej czasu przeznacza się rozbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi. Prowadzone są zajęcia szachowe, a także doświadczenia z fizyki i elektroniki. Prowadzone są również różne gry edukacyjne oraz zajęcia z rękodzieła, które możliwie szeroko odpowiadają na potrzeby dzieci, rozwijają manualne i praktyczno-techniczne umiejętności oraz zachęcają do własnych poszukiwań.

Bardzo cenne jest zaangażowanie rodziców, gdyż współpraca z nimi jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na działalność świetlicy. Kontakt z rodzicami daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery. Rodzice aktywnie włączają się do planowania zajęć wybierając razem z dziećmi różne rodzaje działalności. Dużą pomocą są również młodzi wolontariusze ? absolwenci naszej szkoły, którzy z radością wracają do swojej ?pierwszej szkoły? i wspomagają nas swoimi pomysłami.

 

Pragniemy nadmienić, że program ?Świetlica ? Moje miejsce? jest realizowany przez Fundację Dzieci i Młodzieży od roku 2005. W programie uczestniczyło 70 świetlic z województwa podlaskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. We wrześniu 2013 roku do programu dołączyło 18 świetlic z terenu województwa podkarpackiego. Naszym opiekunem ze strony Fundacji jest Pan Artur Brzeziński.

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2013 19:22
 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Ważne Adresy

Polecane adresy
Europejski Fundusz Społeczny
Stowarzyszenie CRAS Nasz partner

Licznik odwiedzin

Dzisiaj29
Yesterday18
Week29
Miesiąc1266
Wszystkie86894

Powered by Kubik-Rubik.de

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information