Start Aktualności Dzień Patrona

Różności

Christmas_snow

/ ** * @ Copyright Copyright (C) 2010 - http://www.iniciodirecto.com * @ Licencia GNU / GPL http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html ** /
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 maja 2014 20:23

13 maja jak co roku obchodziliśmy Dzień Patrona. Jest to święto naszej szkoły, której patronem jest ksiądz Antoni Kołodziej, były proboszcz parafii Domaradz. Zainteresowanych tą wspaniałą postacią odsyłamy do artykułów na naszej stronie oraz przeczytania polecanej książki Pana Łobodzińskiego.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się uroczystym apelem z wiązanką słowno - muzyczno - multimedialną w wykonaniu wszystkich uczniów klasy czwartej, pod opieką wychowawcy i przy cennym muzycznym i duszpasterskim wsparciu ks. Tomasza. Gośćmi naszej uroczystości były władze Gminy Domaradz z Panem Wójtem i panią Przewodniczącą rady Gminy. Jak co roku miłymi gośćmi byli emerytowani pracownicy  naszej szkoły.

Program artystyczny zapoznawał uczniów z życiem i dokonaniami naszego Patrona oraz równolegle z życiem i dokonaniami św. Jana Pawła II. Wielkie wrażenie, zwłaszcza na dorosłych uczestnikach uroczystości, wywarły odtworzone fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II, wygłoszone podczas pielgrzymek do Polski. Końcowym akcentem akademii był krótki pokaz fotografii z życia księdza Kołodzieja.

Po szkolnej części uroczystości wszyscy udali się do wybudowanego pod kierownictwem naszego Patrona kościoła parafialnego w Domaradzu, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej. We wspanialej homilii ks. Tomasz jeszcze raz przypomniał nam sylwetkę księdza Prałata Antoniego Kołodzieja.

Niewątpliwie tacy ludzie, jak św. Jan Paweł II oraz ks. Antoni Kołodziej mogą być pod wieloma względami przykładami dla dzisiejszego świata.

Więcej zdjęć z uroczystości można jak zwykle obejrzeć w galerii.

Poprawiony: środa, 14 maja 2014 21:09
 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Ważne Adresy

Polecane adresy
Europejski Fundusz Społeczny
Stowarzyszenie CRAS Nasz partner

Licznik odwiedzin

Dzisiaj29
Yesterday18
Week29
Miesiąc1266
Wszystkie86894

Powered by Kubik-Rubik.de

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information