Start Aktualności SZKOŁA ZWYCIĘSKA W KONKURSIE „Erlebnisreise mit Deutsch

Różności

Christmas_snow

/ ** * @ Copyright Copyright (C) 2010 - http://www.iniciodirecto.com * @ Licencia GNU / GPL http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html ** /
SZKOŁA ZWYCIĘSKA W KONKURSIE „Erlebnisreise mit Deutsch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 listopada 2017 01:36

SZKOŁA ZWYCIĘSKA W KONKURSIE „Erlebnisreise mit Deutsch” – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W DOMARADZU

Początkiem października uczniowie naszej szkoły uczący się języka niemieckiego (a są to klasa VII, II i III gimnazjum) dowiedzieli się o ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Goethe Institut „Erlebnisreise mit Deutsch” – „Z niemieckim w drogę”. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pocztówki z wakacji indywidualnie lub w zespole max. 5-osobowym w terminie do 27.10.2017r., zaprojektowaniu dwóch stron – przód oraz tył. Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ organizator podał kryteria, które należało spełnić:

  • - forma i grafika była dowolna,
  • - pozdrowienia w języku niemieckim sformułowane powinny być na poziomie odpowiadającym poziomowi ucznia na jednej ze stron,
  • - dodatkowym wyzwaniem dla uczniów było umieszczenie w pozdrowieniach min. 3 niemieckich słów z 19 podanych przez organizatora konkursu,
  • - tekst pocztówki nie mógł przekraczać 150 znaków ze spacjami.

Warunki te nie były dla uczniów naszej szkoły żadną przeszkodą. Na 84 uczennic i uczniów uczących się języka niemieckiego w szkole połowa wzięła udział w tymże konkursie. 42 uczennic i uczniów indywidualnie lub w zespole wykonali 19 prac konkursowych, które wysłaliśmy do organizatora konkursu drogą elektroniczną oraz pocztą. Prace były bardzo kreatywne i oryginalnie wykonane. 397 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie, z tego 62 szkoły zostały wyróżnione a organizator wyłonił 15 szkół zwycięskich z całej Polski, w tym również naszą. Uczniowie wiedzieli, że walczą o wygraną dla szkoły, a nie dla siebie. Dzięki nim szkoła otrzyma od organizatora konkursu box z grami do nauki języka niemieckiego oraz nagrodę niespodziankę. Nie możemy się doczekać!

Reprezentowali nas

z klasy VII:

Dominik Bryś, Marek Kozioł, Kinga Kozioł, Mateusz Śmigiel, Kinga Łobodzińska, Krystian Janusz Z klasy II gimnazjum:

Damian Łabisz, Karolina Hunia, Alicja Jara, Daria Ząbek, Justyna Łobodzińska, Patrycja Wolanin, Sabina Pitera, Łukasz Bober, Kacper Dziki, Adrian Rogoz, Mateusz Dytko, Karol Mikoś, Tomasz Kurcoń, Bartosz Buczek, Bartosz Wątróbski, Dorota Bieniasz, Paulina Froń, Urszula Bober, Magdalena Kucharska, Zuzanna Stec

Z klasy III gimnazjum:

Kamil Obłój, Łukasz Bator, Dominik Szałajko, Martyna Kozak, Klaudia Rogoz, Zuzanna Gosztyła, Anna Zając, Patryk Pełdyjak, Łukasz Bober, Krystian Czerwiński, Natalia Telesz, Kinga Macior, Aleksandra Bober, Martyna Pitera, Piotr Bober, Łukasz Kurcoń.

 

GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZENNICOM ORAZ UCZNIOM JESTEŚCIE DUMĄ NASZEJ SZKOŁY

Ewa Witalisz

Link do strony z wynikami:

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/erd/2af.html

https://www.goethe.de/resources/files/pdf137/z-niemieckim-w-droge_wyniki_08.11.pdf

Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 01:45
 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Ważne Adresy

Polecane adresy
Europejski Fundusz Społeczny
Stowarzyszenie CRAS Nasz partner

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Yesterday78
Week34
Miesiąc995
Wszystkie88187

Powered by Kubik-Rubik.de

Ta strona zapisuje w Twoim urządzeniu krótkie informacje tekstowe zwane plikami cookies (ciasteczkami). Są one wykorzystywane do zapisywania indywidualnych preferencji użytkownika, umożliwiają logowanie się do serwisu, pomagają w zbieraniu statystyk Twojej aktywności na stronie. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Ustawienie lub pozostawienie ustawienia przeglądarki na akceptację cookies (ciasteczek) oznacza wyrażenie przez Ciebie świadomej zgody na takie praktyki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information